Zarządzanie rosnącą flotą pojazdów i sprawne organizowanie przewozów towarów nie może w dzisiejszych czasach obyć się bez nowoczesnego oprogramowania, które na bieżąco wspiera procesy zachodzące w firmie transportowej. Z pomocą przychodzi jednak system TMS.


Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór platform mobilnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców z prawem jazdy kategorii B. Mowa o przyczepach lekkich odpowiednich do przewożenia ładunków o mniejszych gabarytach. Do prowadzenia modeli samochodowych nie potrzebne są specjalne uprawnienia. Jakie przyczepy są dostępne w ofercie rynkowej? Czym kierować się podczas zakupu? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się w poniższym artykule.


Firmy zajmujące się przewozem i transportem, których flota jest niezwykle rozbudowana i liczy często kilkaset samochodów osobowych lub ciężarowych, potrzebują osoby, która będzie nadzorowała wszystko to, co związane ze sprawnością pojazdów. Właśnie tymi zadaniami zajmuje się fleet meneger. To stanowisko pracy, którego nazwa wywodzi się z języka angielskiego, coraz częściej można znaleźć w dużych firmach logistycznych i spedycyjnych, a także transportowych, zajmujących się przewozem ludzi. Kim jest fleet meneger oraz jakie są jego obowiązki? Dlaczego warto mieć tego specjalistę w swojej firmie? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.


Gdzie mogę sprzedać samochód po wypadku? Jak mogę pozbyć się uszkodzonego pojazdu tak, by choć trochę zarobić? Gdzie najszybciej sprzedać auto, by móc w końcu zainwestować w wymarzoną markę, odpowiadającą aktualnym preferencjom i zamiłowaniom? To pytania, które przynajmniej raz zadawał sobie chyba każdy właściciel samochodu. Odpowiedzią na każde z nich jest skup aut Jarocin, gdzie na sprzedających czeka najwyższa jakość obsługi i fachowe doradztwo.


Prowadząc działalność gospodarczą, czasami możemy potrzebować samochodu dostawczego. Są nawet branże, w których po prostu bez niego się nie obejdziemy. Czy jednak oznacza to, że musimy zakupić samochód z firmowych pieniędzy i następnie ponosić często horrendalne koszty jego utrzymania? Oczywiście, że nie. Są również takie sytuacje, w których z różnych przyczyn to właśnie wynajem samochodu stanie się korzystniejsze.


Dzisiejsze czasy charakteryzują się sporą mobilnością, dotyczy to nie tylko naszego codziennego szybkiego przemieszczania się, ale też miejsca zamieszkania. Zmieniamy je często. Dlatego usługi przeprowadzkowe cieszą się dużą popularnością. Zamiast przewozić swoje rzeczy przy pomocy osobowego auta, narażając je na zniszczenie, a siebie na ewentualny mandat, lepiej skorzystać z usług profesjonalnie przygotowanej do tego firmy. Zastanawiasz się, co dzięki temu zyskasz?


Nadawanie paczek przez Internet jest niezwykle proste i wygodne. Wszystkie formalności można załatwić online, oszczędzając czas i ograniczając kontakty. Aby wysłać paczkę krajową lub zagraniczną, warto skorzystać z giełd transportowych, które w ostatnim czasie zyskują dość mocno na popularności


Planujesz zakup auta, ale nie dysponujesz wystarczającymi środkami? Jeżeli nie zamierzasz wspomóc się kredytem samochodowym, zacznij intensywnie pomnażać swoje oszczędności. Sprawdź, gdzie szybko i bezpiecznie odkładać zgromadzone pieniądze.


Myślisz, że usługi transportowe to dobry pomysł na biznes? To przecież bardzo przydatna usługa! Przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na rynek, nie zawsze jednak mogą sobie pozwolić na inwestycję, jaką jest zakup kilku lub kilkunastu pojazdów. W dodatku nie ma gwarancji, że zakupione auta zawsze spełnią wymogi wszystkich klientów, bo przecież w każdej chwili możesz otrzymać nietypowe zlecenie. W takiej sytuacji wynajem pojazdu to świetna sprawa!


Dlaczego warto ubierać kominiarkę przed wyprawą motocyklową? Ten element stroju zapewni ochronę termiczną, jest więc niezbędny podczas chłodnych dni. Jeśli nie chcesz rezygnować z używania motocykla w czasie zimowym, musisz koniecznie wyposażyć się w gadżety, dzięki którym unikniesz wyziębienia. Kominiarka pomaga też zachować czystość kasku, dlatego wiele osób korzysta z niej nawet latem. Czy kominiarki przydają się tylko motocyklistom?