Jak dbać o wózek widłowy zimą?

Jak dbać o wózek widłowy zimą?

Większość wózków widłowych użytkuje się w zamkniętych pomieszczeniach. W takich przypadkach zimą należy dbać o nie tak samo, jak w innych porach roku. Jednak każda dobra wypożyczalnia wózków widłowych oferuje też modele do pracy w terenie. Wtedy właściwa pielęgnacja wózka widłowego zimą jest bardzo ważna, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność w trudnych warunkach atmosferycznych. Poniżej kilka wskazówek, jak dbać o wózek widłowy zimą.

Czyszczenie i konserwacja

Zimą wózek widłowy jest narażony na zabrudzenia. Zagrożenie stanowią takie zanieczyszczenia, jak błoto, piasek, czy sól. Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić maszynę. Pozwoli to uniknąć powstawania rdzy i innych zniszczeń.

W zimie należy również zwrócić szczególną uwagę na konserwację wózka widłowego. Wymiana oleju, filtrów i płynów eksploatacyjnych powinna być wykonywana regularnie, aby zapobiec awariom i zachować sprawność maszyny.

Ochrona przed mrozem

Aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez mróz, ważne jest, aby wózek widłowy był w pełni naładowany i zabezpieczony przed mrozem. W przypadku nie używania maszyny przez dłuższy czas, należy ją zabezpieczyć folią i przechowywać w suchym miejscu.

Kontrola opon

Kolejnym kluczowym elementem podczas zimowego użytkowania wózka są opony. Opony wózka widłowego powinny być regularnie kontrolowane i wymieniane, jeśli to konieczne. Pozwoli to zapewnić dobrą przyczepność i bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Pomocna wypożyczalnia wózków widłowych

Jeśli posiadasz własne wózki, tylko na Tobie spoczywa obowiązek troszczenia się o nie zimą. W przypadku wynajmu masz przed sobą prostsze zadanie. Część obowiązków, między innymi stałą konserwację, przejmuje wypożyczalnia wózków widłowych. W pozostałych kwestiach otrzymasz od specjalistów z wypożyczalni szczegółowe wskazówki, jak dbać o użyczony sprzęt. W razie jakichkolwiek problemów możesz liczyć na pomoc profesjonalistów, którzy doskonale znają się na pielęgnacji tego typu sprzętu.