Zasiądź za kierownicą samochodu, na którym możesz polegać

Zasiądź za kierownicą samochodu, na którym możesz polegać

Poszukując wymarzonego auta, zależy nam na dobrym wyposażeniu, niskim przebiegu i stosunkowo przystępnej cenie. W dobie kryzysu branży motoryzacyjnej, kiedy musimy czekać bardzo długo na nowe auta, a samochody używane mają coraz bardziej wygórowane ceny, o spełnienie ostatniego kryterium jest niezwykle trudno. Niemniej jednak wciąż zapominamy o tym, jak ważna być powinna dla nas niezawodność kupowanego auta.

  • Poszukując używanego auta, warto uznać za priorytetowe jego niezawodność. Wpływa ona znacząco na koszty utrzymania związane z obsługą pojazdu. Warto rozglądać się wśród marek słynących z niezawodności, takich jak np. Toyota
  • W salonach sprzedaży sieci dealerskich bez problemu znajdziemy używane auta po leasingowe. Charakteryzują się one sprawdzoną historią użytkowania i zweryfikowanym przez specjalistów stanem technicznym. 

  • Czy sposób w jaki podchodzimy do aut zmieni się przez kryzys na rynku półprzewodników? Bardzo możliwe, że będziemy mniej skorzy do wymiany samochodów na nowe, decydując się na ich naprawę. 

Postaw na niezawodność

Zakup samochodu to w końcu niemała inwestycja – zwłaszcza w obecnych czasach. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem auta, które rokować będzie jako auto na lata. Zostanie niezawodnym środkiem transportu, na którym zawsze będziemy mogli polegać.

Dlatego też przed zakupem auta dobrze jest rozejrzeć się wśród opinii właścicieli na temat konkretnej marki i modelu samochodu. 

Jednym z producentów słynącym z niezawodności swoich pojazdów jest Toyota, której używane auta możemy kupić w salonie. Jest to możliwe, ponieważ Toyota używane z gwarancją samochody sprzedaje poprzez swoją sieć dealerską w ramach programu Toyota Plus. 

Używane auto z salonu

Kryzys na rynku półprzewodników spowodował, że na nowe samochody czeka się bardzo długo. Na szczęście rynek motoryzacyjny przed pandemią był rozgrzany niemal do czerwoności – produkowano i sprzedawano bardzo dużo aut nowych, w Polsce głównie kupowały je firmy w formie leasingu.

Auta po leasingowe coraz częściej trafiają do drugiego obiegu, gdy zobowiązanie dobiega końca, firmy zwracają samochody, wymieniając je w miarę możliwości na nowe pojazdy. Tym samym samochody przyjmowane są przez salony w formie rozliczenia, a my możemy kupić je jako auta używane z salonu

Korzyści płynących z takiego rozwiązania są spore. W ręce nabywców trafiają bowiem auta ze sprawdzoną historią, których stan techniczny jest porządnie weryfikowany przez mechaników danej marki. Często też na auto używane z salonu otrzymujemy też gwarancję.

Będziemy naprawiać zamiast wymieniać?

Chociaż producenci aut wieszczą, że problemy z łańcuchami dostaw w branży półprzewodników powinny skończyć się do końca 2023 roku, nie możemy być pewni tego, jak w najbliższych latach potoczą się dalsze losy branży motoryzacyjnej.

Nie ma więc co nastawiać się na szybki powrót do stanu sprzed pandemii, gdy rynek wręcz zalewany był nowymi samochodami. Braki z dostępnością sprawią najprawdopodobniej, że nie będziemy tak szybko decydować się na wymianę swoich aut, taka sama sytuacja zapewne czeka też rynek niemiecki i pozostałe rynki zachodnie, które do tej pory były największym źródłem aut używanych na naszym rynku. 

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie o wiele łatwiej i taniej będzie auta naprawiać niż wymieniać na nowe. Tym bardziej kupując teraz auto używane, warto pochylić się nad tymi pojazdami, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł i słyną z niezawodności.