Jaką przyczepę samochodową wybrać?

Jaką przyczepę samochodową wybrać?

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór platform mobilnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców z prawem jazdy kategorii B. Mowa o przyczepach lekkich odpowiednich do przewożenia ładunków o mniejszych gabarytach. Do prowadzenia modeli samochodowych nie potrzebne są specjalne uprawnienia. Jakie przyczepy są dostępne w ofercie rynkowej? Czym kierować się podczas zakupu? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się w poniższym artykule.

Rodzaje przyczep lekkich DMC 750

Obowiązujące przepisy pozwalają osobom z prawem jazdy kategorii B na prowadzenie auta z przyczepką. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dopuszczalna masa całkowita dla zespołu pojazdów powinna wynosić maksymalnie 3,5 tony. W ofercie rynkowej dostępne są przyczepy samochodowe DMC 750 kg w wersji jedno- i dwuosiowej. Oferowane modele różnią się między sobą budową, stabilnością oraz wymiarami przestrzeni ładunkowej. Większość z nich została wyposażona w burty otwierane z przodu i z tyłu.

 

Przyczepa jednoosiowa posiada dwa koła umieszczone na jednej osi. Doskonale nadaje się do przewozu ładunków o masie od 300 do nawet 750 kg. Z powodzeniem sprawdzi się podczas przeprowadzki czy remontu mieszkania. Większą stabilnością charakteryzuje się przyczepa dwuosiowa, która została wyposażona w cztery koła. Można nią przewozić zarówno małe, jak i duże ładunki. Zapewnia większy komfort podczas jazdy oraz bezpieczeństwo przewozu.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Wymiary przyczepki samochodowej powinny być dopasowane do gabarytów przewożonych towarów. Modele jednoosiowe idealnie się sprawdzą podczas transportu lżejszych elementów, a dwuosiowe nadają się do wykonywania częstych kursów i załadunku nawet bardzo ciężkich przedmiotów. Wybierając przyczepkę samochodową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Zaliczyć do nich można ładowność, wymiary powierzchni ładunkowej, ilość osi czy jakość wykonania konstrukcji.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługują przyczepy samochodowe i towarowe marki Besttrailers. Oferowane modele to solidnie wykonane konstrukcje, które są wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych czy uszkodzenia mechaniczne. Większość z nich została ocynkowana ogniowo i wyposażona w podłogę ze sklejki antypoślizgowej. Produkcja przyczep samochodowych firmy Besttrailers odbywa się z dbałością o nawet najmniejszy detal. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie http://besttrailers.eu/!