Jak wysłać przesyłkę bez wychodzenia z domu?

Jak wysłać przesyłkę bez wychodzenia z domu?

Nadawanie paczek przez Internet jest niezwykle proste i wygodne. Wszystkie formalności można załatwić online, oszczędzając czas i ograniczając kontakty. Aby wysłać paczkę krajową lub zagraniczną, warto skorzystać z giełd transportowych, które w ostatnim czasie zyskują dość mocno na popularności

Bezpieczne nadawanie paczek przez internet

Minęły już czasy, kiedy należało udać się na pocztę, aby wysłać paczkę. Szczególnie w dobie pandemii, nadawanie przesyłek przez Internet jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem. Płatności mogą odbywać się przelewem bankowym, a przewoźnik na życzenie odbierze paczkę bezkontaktowo. Dobrą alternatywą dla kurierów są firmy transportowe, które realizują nawet nietypowe zlecenia w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie ma konieczności sprawdzania ofert przewoźników na wielu stronach internetowych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z giełdy transportowej, która stanowi bazę zweryfikowanych przewoźników z całego kraju. Realizują transport nie tylko na terenie Polski, ale również krajów europejskich. Wystarczy tylko dodać ogłoszenie na giełdzie transportowej i skontaktować się z wybranym przewoźnikiem. 

Odpowiednie przygotowanie paczki

Aby paczka bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy zapakować ją w wytrzymałe opakowanie. W zależności od rodzaju przesyłki, warto zaopatrzyć się w kartony, folię stretch, folię bąbelkową i taśmę klejącą. Przedmioty, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności muszą być dodatkowo zabezpieczone wypełniaczami, np. poduszkami z powietrzem, które amortyzują wstrząsy. Puste przestrzenie w pudełku można również wypełnić pianką, folią bąbelkową czy gazetami. Sposób pakowania jest uzależniony od rodzaju i wielkości przesyłki. W przypadku niestandardowych ładunków, warto poradzić się firmy przewozowej. 

Jak zamówić przewoźnika za pomocą giełdy transportowej?

Dzięki giełdzie transportowej można nadawać paczki, palety, sprzęty gospodarstwa domowego, części motoryzacyjne i wiele innych przesyłek, które wymagają specjalnych zabezpieczeń podczas transportu. W tym celu należy założyć darmowe konto na platformie i dodać informacje na temat przedmiotu zlecenia, czyli wymiary, wagę i kształt przesyłki. Jeżeli przesyłka ma być dodatkowo ubezpieczona, trzeba zadeklarować jej wartość. Należy również zamieścić w ogłoszeniu miejsce i termin odbioru oraz dostarczenia paczki. Na tej podstawie przewoźnicy mogą ocenić swoje możliwości przewozowe oraz określić cenę zlecenia. Wygodny czat na stronie zapewnia sprawną komunikację pomiędzy zleceniodawcą a firmą transportową.